81 ilde “Çember” operasyonu: 2 bin yakalandı, 66 firari aranıyor

Bakan Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, kaçak suçluların sokaklarda dolaşmasına asla izin vermeyeceklerini belirterek, “Ailelerin huzurunu bozmalarına izin vermedik ve vermeyeceğiz.”

“Çember-16” operasyonlarında 0-5 yıl arası 2 bin 45, 5-10 yıl arası 9, 10 yıl ve üzeri 12 kişinin yakalandığını bildiren Yerlikaya, hırsızlık suçundan 348 kişinin yakalandığını söyledi. 183'ü dolandırıcılıktan, 93'ü yağmadan, 28'i cinayetten. Açıklamada, diğer suçlardan yakalananlarla birlikte 50'si cinsel suçlardan, 364'ü uyuşturucu suçlarından, 25'i terör ve 216'sı KOM (organize kaçakçılık) suçlarından olmak üzere 2 bin 66 kişinin adalet önüne çıkarıldığı belirtildi.

Yerlikaya, bu kişilerin 81 ilde yapılan sokak aramalarında, ev ve işyerlerine yapılan baskınlarda ve il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlüğü ve sahil güvenlik komutanlıkları tarafından sabıka kaydı bulunanlara yönelik yapılan kimlik kontrollerinde yakalandığını belirterek, şunları kaydetti: Operasyonları yöneten valiler, kaymakamlar, il jandarma komutanları, il polisleri yakalanırken, müdürler operasyonlara katılan sahil güvenlik, polis ve jandarmayı tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir