Afganistan'ı yine sel vurdu! 50 kişi hayatını kaybetti

Afganistan'ın Takhar, Baghlan, Ghor, Herat ve Badakhshan eyaletleri geçen hafta yaşanan selin yaralarını sarmaya çalışırken, bir sel daha yaşandı. Ghor eyaleti polis sözcüsü Abdul Rahman Badri, yaptığı açıklamada, eyalette son 24 saatte meydana gelen şiddetli yağışların neden olduğu selde en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini, ölü sayısının artmasının beklendiğini söyledi. Sözcü Badri, “Bu korkunç sel felaketleri aynı zamanda binlerce büyükbaş hayvanın da ölümüne neden oldu. Yüzlerce hektar tarım arazisini, yüzlerce köprü ve menfezi, binlerce ağacı yok etti.”

Ghor Valisi Sözcüsü Abdul Wahid Hamas, ilk bilgilere göre onlarca kişinin kayıp olduğunu söyledi. Ghor'un bilgi departmanı başkanı Mawlawi Abdul Hai Zaeem de son yağmurların Cuma günü başladığını ve bölgeye giden birçok yolun sular altında kaldığını ve trafiğe kapatıldığını söyledi. Zaeem, ilin merkezi Firoz Koh'ta 2.000 evin tamamen yıkıldığını, 4.000 evin kısmen hasar gördüğünü ve 2.000'den fazla dükkanın sular altında kaldığını söyledi.

Öte yandan geçen hafta yaşanan selde Baghlan'da 315, Takhar'da 20, Ghor'da 7 ve Badakhshan'da 2 olmak üzere 344 kişi hayatını kaybetti. (İHA)Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mansur Yavaş'ın kardeşi trafik kazası geçirdi! Mansur Yavaş'ın kardeşi trafik kazası geçirdi!
İzmir'de kayboldular!  O ildeki kameralar onları kaydetti: Polis her yerde onları arıyorİzmir'de kayboldular! O ildeki kameralar onları kaydetti: Polis her yerde onları arıyor
Tokat'ta uyarı üzerine evde patlama!  5'i jandarma olmak üzere 7 kişi yaralandıTokat'ta uyarı üzerine evde patlama! 5'i jandarma olmak üzere 7 kişi yaralandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir