Ankara'da muhtar seçimleri kanla sonuçlandı: 23 yaralı

İddialara göre, Kalecik ilçesine bağlı Satırlar Mahallesi'nde oy sayımı sırasında mevcut lider Fatih Akgül ile rakibi Ö.B.'nin yakınları arasında kavga çıktı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Çatışmanın ardından taraflardan H.Ş., C.Ş., EA ve TS, aldıkları bıçak darbesi sonucu ağır yaralandı.

Hayati tehlikelerinin devam ettiği bildirilen 4 kişi, Ankara ve Çankırı'daki çevre hastanelere sevk edildi. Kazada yaralanan diğer 19 kişinin ise genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Jandarma ekipleri tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


“Ailemden 7 kişiyi bıçakladılar”

Yaralı Fatih Akgül, seçim yenilgisine rağmen bu olayın yaşandığını belirterek, şunları söyledi: “Seçimler başladığında etrafta yoğunluk vardı. Rakip şef adayının oğlu dışarıdan insanları toplayıp buraya getiriyordu. Bizi sürekli kışkırttılar. Karşı tarafta silahlı ve bıçaklı insanlar vardı. Ailemden 7 kişiyi bıçakladılar. Bunlardan ikisi yoğun bakım ünitesinde hastaneye kaldırıldı. Bu insanların bize karşı hırsları vardı. Babam 30 yaşında ve ben 10 yıldır buranın müdürüyüm.

40 yıldır kimseye zarar vermedik. Yaklaşık 250 kişi vardı. Çocuklarımı lanetlediler. Onlar da karşılık verdi. O sırada oy sayımı için içerideydim. Bağırışlar duydum ve dışarı çıktım. Çocuklarımı oradan çıkarmaya çalışırken sırtımdan bıçaklandım. Hastaneye gittiğimde bilincim kapalıydı. Bu grupla geçmişte birçok kez tartıştık. “Birbirimizden uzak durmaya çalışıyorduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir