Belçika televizyonunda İsrail protestosu! Eurovision yayınını durdurup o mesajı paylaştılar

Flamanca yayın yapan VRT, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla İsveç'in Malmö kentinde düzenlenen ikinci Eurovision yarı finalinin başlangıcında yayını durdurdu.

Kanalın yayınladığı mesajda: “Bu bir endüstriyel eylemdir. İsrail Devleti'nin insan hakları ihlallerini kınıyoruz. Ayrıca İsrail basın özgürlüğünü de yok ediyor. Bu nedenle yayınlarımıza bir süreliğine ara veriyoruz.” ifadeler kullanıldı.

İSRAİL'İN AKSESUARINA TEPKİLER

İki Belçikalı bakan daha önce Gazze'de sivillere yönelik saldırılar devam ettiği sürece İsrail'in Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmaması gerektiğine inandıklarını belirtmişti.

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Belçika, Portekiz, İngiltere, İrlanda, İsviçre, Norveç, Danimarka, Litvanya, Finlandiya ve San Marino'yu temsil eden sanatçılar, Gazze'de acil ve sürdürülebilir bir ateşkes çağrısında bulundu.

Pek çok Avrupa ülkesinden çok sayıda grup, finali 11 Mayıs'ta İsveç'in Malmö kentinde yapılacak olan Eurovision Şarkı Yarışması'ndan İsrail'in men edilmesi çağrısında bulundu. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
ÖZEL RÖPORTAJ |RTÜK Başkanı Mynet'e konuştu!  ilk kez açıklandıÖZEL RÖPORTAJ |RTÜK Başkanı Mynet'e konuştu! ilk kez açıklandı
AK Parti ve CHP seçmenleri bu kez aynı yanıtta birleştiAK Parti ve CHP seçmenleri bu kez aynı yanıtta birleşti
Meteorolojiden saat 13.00'te sarı kod uyarısı: İstanbul için hava durumu verildi!  Hafta sonu boyunca devam edecekMeteorolojiden saat 13.00'te sarı kod uyarısı: İstanbul için hava durumu verildi! Hafta sonu boyunca devam edecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir