Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle Cumhurbaşkanlarından anlamlı ziyaret – GÜNDEM

Çalışmalarıyla otizm konusunda farkındalık yaratmaya devam eden Selçuklu Belediyesi, SOBE'ye destek vermeye devam ediyor. Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında SOBE'yi ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırcı, her zaman SOBE'nin yanında olduklarını ve bu farkındalığı sürdüreceklerini söyledi.

Altı yıldır uzman kadrosu ve altyapısıyla eğitimlerine devam eden SOBE, otizmli çocuklara ve ailelerine umut olmaya devam ediyor. Bu önemli sosyal sorumluluk projesine her zaman dikkat çeken ve destek veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyaşmacı, 2 Nisan Dünya Günü farkındalık kampanyası kapsamında SOBE'de okuyan öğrencileri ziyaret ederek derslerine katıldı.

Başkan Altay ve Pekyatmacı'ya SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak da eşlik etti.

Başkan Altay: “Çocuklarımızın ve ailelerinin mutluluğu için yorulmadan çalışıyoruz.”

Otizmin eksiklik değil farklılık olduğunu belirten Başkan Altay, şöyle konuştu: “Otizmli çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için yeni projeler üretiyoruz. Yavrularımızın ve ailelerinin mutluluğu için sürekli çalışıyoruz. Bu bağlamda SOBE gibi merkezler özel çocuklarımızın ve ailelerimizin en yakın arkadaşları oluyor. SOBE sadece Konya'nın değil ülkemizin de ilgiyle takip ettiği bir marka haline geldi. Burada okuyan çocukların hepsi bizim çocuklarımız, hepsi bizim çocuklarımız. Her bir özel çocuğumuzun hayatına dokunarak yaptığımız çalışmaların geleceğimiz için yeni umutlara yol açacağına inanıyoruz. “Tüm belediyelerimizle birlikte, sevgili çocuklarımızı hayata hazırlamak için gece gündüz demeden titizlikle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Pekyatırcı: “SOBE’miz için mücadele etmeye, çocuklarımızın gözünde umut olmaya devam edeceğiz”

Her zaman SOBE'nin yanındalar ve bu bilinci geliştirmek için çaba harcamaya devam ediyorlar. Bunu yapacaklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyaşmacı, şöyle konuştu: “Sadece 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü değil, otizmle ilgili farkındalık çalışmalarını sürekli gerçekleştiriyor ve gündemde tutmaya çalışıyoruz. Ailelerimizin yanındayız ve onlara destek oluyoruz. Çok şükür 6 yıldır burada çok yoğun bir şekilde eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Tabii Selçuklu Belediyesi olarak büyükşehir belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum. Başta vakfımızın başkanı olmak üzere vakfımızın yönetimine büyük emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. SOBE bugünlerde yaklaşan eğitimleri personelimizin Büyük emekleri var. SOBE'mizi bir çocuk gibi büyütüyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde otizmli bireylere yönelik eğitim merkezimizi yeni eklemeler ve şubelerle genişletmek için çalışıyoruz. Daha fazla çocuk ve gencin eğitim almasına yönelik faaliyetler de gerçekleştireceğiz. Tüm çabamız onların toplumda yer edinme ve birey olma yolculuklarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. SOBE’nin gelişmesinde elbette hayırseverlerimizin de büyük desteği var. Bu anlamda tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir