Edremit Belediyesi'nden ata tohumlarına destek – GÜNDEM

Edremit Belediyesi, tarımsal hizmetler kapsamında yerel tarımı teşvik etmek ve geleneksel ata tohumları korumak amacıyla ata tohumlarından elde edilen domates, biber ve patlıcan fidanlarını ücretsiz dağıttı.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş'ın öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, Edremit Belediyesi Tarım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde üretilen pembe domates, uzun tüylü biber ve uzun patlıcan fidanları Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara tanıtıldı.

Çiftçi, bahçıvan ve vatandaşlara toplam 4.500 adet fidan ücretsiz olarak dağıtıldı. Dağıtım sırasında uzun kuyruklar oluşması vatandaşların büyük ilgisini çekti. Fidanları satın alan vatandaşlar, Başkan Ertaş'a teşekkür ederek, bunun geleneksel ata tohumlarının korunması yönünde önemli bir adım olduğunu söyledi.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, tarımsal üretimde geçmişin korunarak geleceğe taşınması için kadim tohum üretiminin çok önemli olduğunu vurguladı. Başkan Ertaş, şunları söyledi: “Geçmişten geleceğe taşımayı hedeflediğimiz ata tohumlarımızı buluyor, koruyor ve çoğaltıyoruz. Tohum bankamızda koruduğumuz ata tohumlarını koruyoruz. Bugün genetiği değiştirilmemiş ata tohumlarımızı vatandaşlarımıza sunuyoruz. Sağlıklı nesiller için sağlıklı tohumlardan üretilen domates, biber ve patlıcan fidelerinin dağıtımını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu tohumu korumasını, geçmişimizi korumasını ve geleceğe taşımasını sağlama projesi ciddi ilgi görüyor. İlgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir