GPT-4o nedir, GPT-4o nasıl kullanılır? GPT-4o ücretsiz mi?

Orijinal dilindeki İngilizce bir ifadenin baş harflerinden doğan GPT kısaltması, Generative Pretrained Transformer'ın kısaltmasıdır. Doğal dil işleme alanında yer alan ve kullanılan bir yapay zeka modelidir. GPT önceden eğitilmiş bir model olup her geçen gün geliştirilmekte ve yeni modeller oluşturulmaktadır.

GPT-4o nedir?

En kısa tanımıyla GPT-4o, yeni ve önemli bir dil modelinin adıdır. Bu model, hem telefonunuzdan uygulamalar aracılığıyla hem de masaüstü bilgisayarlardan kullanılabilen ChatGPT sohbet aracına güç sağlar. Bu botun yetenekleri bu geliştirilen modelden geliyor.

OpenAI GPT-4o, AI sohbet robotu olarak da bilinen ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI tarafından yeni bir versiyon olarak tanıtıldı. GPT-4o, OpenAI'nin ses, görüntü ve metin üzerinde gerçek zamanlı muhakeme yapma kapasitesine sahip yeni amiral gemisi modelidir. Çeşitli yeteneklerle sunulan ve kullanılmaya başlanan yapay zeka teknolojisi GPT-4o'nun sonundaki “o” harfi “omni” anlamına geliyor.

Yapay zekanın geliştirilmiş modellerinden biri olarak tanımlanabilecek GPT-4o, simültane çeviri fonksiyonuna da sahip olan özel üstün bir modeldir. Farklı dillerde canlı ve anında çeviri yapabilmektedir. Ayrıca metinler ve görseller arasında çeşitli etkileşimler yaratabilir.

GPT-4o ayrıca tüm giriş ve çıkışları tek bir sinir ağı üzerinden işleme yeteneğine de sahiptir. Önceki modellerde 3 farklı sinir ağına ihtiyaç duyulurken, bu versiyonda yalnızca bir ağ yeterli oluyor.

GPT-4o nasıl kullanılır?

ChatGPT sisteminin amiral gemisi modellerinden biri olan GPT-4o, bir önceki versiyonu olan GPT 3.5'e göre farklı ve üstün özelliklere sahiptir. Önceki modele göre 2 kata kadar daha hızlı ve daha iyi performansa sahip olduğu söyleniyor.

Bu versiyonda ses, metin ve görseller çok daha kolay ve hızlı anlaşılıyor ve bunun sonucunda da önceki versiyona göre çok daha hızlı içerik üretilebiliyor. Ücretsiz olarak sunulan ve tanıtılan GPT-4o, entegre, çok modelli bir yapay zeka modeli olarak piyasaya sürüldü.

GPT-4o ücretsiz mi?

OpenAI'den Mira Murati'nin paylaştığı bilgiye göre GPT-4o'nun tüm kullanıcılar için ücretsiz olacağı belirtiliyor. Ödeme yapan kullanıcıların kapasite sınırının 5 katı olacağını lütfen unutmayın.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    İran Cumhurbaşkanı İbrahim Raisi hayatını kaybetti İran Cumhurbaşkanı İbrahim Raisi hayatını kaybetti
Bursa'da üzücü kaza!  Hava almak için çıktığı balkondan düştü.Bursa'da üzücü kaza! Hava almak için çıktığı balkondan düştü.
Bayrampaşa AVM'de korkunç kaza!  Yemek alanından atladıBayrampaşa AVM'de korkunç kaza! Yemek alanından atladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir