Mars'ta bulundu, büyük heyecan yarattı! Oldukça gizemli… “Geleceğin evi” detayı dikkat çekici.

Güneş'e en yakın dördüncü gezegen olan Mars, birçok yönden Dünya'ya benzemektedir ve uzun zamandır insanlığın dikkatini çekmektedir. Özellikle kolonizasyon açısından umut vaat eden bir gezegen olarak görülen Mars'la ilgili son dönemde ilginç haberler manşetlere çıkıyor.

MARS'TA GİZLİ DELİK!

WordsSideKick.com'a göre Mars'ta gizemli bir “delik” keşfedildi. Bu gizemli delik, Kızıl Gezegenin yüzeyinin altında ne olabileceği konusunda büyük heyecan yarattı.

Ancak son haberler, bu deliğin hem astronotlar hem de varsayımsal Mars yaşamı için korunaklı bir ortam sağlayabilecek daha büyük bir mağaraya yol açabileceğini öne sürüyor.

Mars'taki çukurların ve mağaraların ilginç olmasının birkaç nedeni var. Birincisi, gelecekte astronotlar için bir nevi sığınak teşkil edebilecekleri.

MARS'TAKİ GİZEMLİ “DELİK”, ASTRONOTLARIN GELECEKteki EVİ OLABİLİR

Mars ince bir atmosfere sahip olduğundan ve küresel bir manyetik alana sahip olmadığından, Dünya'nın aksine uzaydan gelen radyasyondan korunamaz. Mars yüzeyindeki radyasyona maruz kalma, Dünya'dakinden ortalama 40 ila 50 kat daha fazladır.

Mars2

Bu kuyular mağaralara açılırsa, astronotların korunaklı bir üs inşa etmesini gerektirecek gelecekteki insanlı Mars görevleri için tercih edilen iniş alanı haline gelebilirler.

Bu çukurların bir başka ilginç yönü de, yalnızca astronotlara barınak sağlamakla kalmayıp aynı zamanda geçmişte Mars yaşamı için korunan evler olmuş olmalarıdır.

Ancak somut yanıtlara ulaşmak için henüz çok erken. Görünüşe göre ancak gelecekteki görevler bu kuyulardan bazılarını gerçekten keşfettiğinde somut cevaplara sahip olabiliriz. Bir kuyunun kenarına giden bir gezici kuyunun içine inemeyecek olsa da, NASA'nın Mars Ingenuity helikopteri gibi bir gezici kuyunun üzerinden uçabilir ve altında ne olduğunu görmek için içeriye bakabilir.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hrant Dink davasında yeni gelişme!Hrant Dink davasında yeni gelişme!
Genelevde silahlı kavga!  Güvenlik görevlisi müşteriye kimlik sorduğunda...Genelevde silahlı kavga! Güvenlik görevlisi müşteriye kimlik sorduğunda…
Ambulansta toplu terör! Ambulansta toplu terör! “Gerekeni yapıldı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir