Moldovalı gelin Bartın'da muhtar adayı oldu

Nadejda Aksüt, Moldova'da ilkokul öğretmeni olarak çalışırken Abdullah Aksüt ile tanıştı, evlendi ve 2012 yılında Türkiye'ye gelerek Bartın'ın Akbaş köyüne yerleşti.

Kendisi de Türk vatandaşı olan Aksüt, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde yaşadığı 200 ailenin ve 612 seçmenin bulunduğu köyün muhtarlığına aday oldu.

2 çocuk annesi Nadejda Aksüt, 2 adayın katıldığı seçimler öncesinde vatandaşları ziyaret ederek yapmak istediği çalışmaları anlatıyor ve destek istiyor.


“Zaten geç kaldığını söylüyorlar”

Muhtar adaylığının köyde büyük ilgi uyandırdığını söyleyen Nadejda Aksüt, şunları söyledi: “Yerleştikten sonra burayı çok sevdim. Vatandaşları çok sevdim. Ben de köyü çok sevdim. Onlara hizmet etmek için başvurdum. Bu kararımda vatandaşlar bana çok destek verdi. Bana destek olacaklarını biliyorum. İnşallah kazandığımda köy için her şeyi yapacağım. Köyde kapı kapı dolaştığım zaman beni cesaretlendirip, “Lider olursun, hizmet edersin” diyorlar. Bazıları Moldovalı olduğumu duyunca çok şaşırıyorlar. O da bana 'Bu kadar zamandır neredeydin, neden hâlâ gitmedin?' diye sordu. onlar söylüyor. Ama bana çok güveniyorlar. Başarılı olacağıma inanıyorum dedi.

Nadejda Aksüt'ün eşi Abdullah Aksüt, eşini desteklediğini ve onun kazanacağına inandığını söyledi.

Köylülerden Nuri Aksoy ise Nadejda Aksüt'e sonsuz destek verdiğini ve başaracaklarına inandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir