Rekabet Kurumu Frito Lay Gıda hakkında soruşturma başlattı


Şarkı söyleme. ve Tic. AŞ hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Rekabet Kurumu'ndan yapılan basın açıklaması şöyle:

Lays, Ruffles, Doritos, Cheetos, Temizza ve Rocco markalarıyla tanınan Frito Lay Gıda San. ve Tic. A.Ş.'nin 6668 sayılı Kanun'u ihlal ettiği iddialarına ilişkin ön soruşturma yürütüldü. Rakiplerinin perakende satış noktalarında faaliyet göstermesini zorlaştıran 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun (4054 Sayılı Kanun) Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı.

Soruşturma sırasında elde edilen bilgi, belge ve bulguları inceleyen Yarışma, bulguları ciddi ve yeterli bulduğunu; FRITO LAY hakkında soruşturma açılmasına karar verildi. Ön inceleme sırasında yapılan incelemelerde, FRITO LAY'in ambalajlı cips pazarındaki rakiplerinin neredeyse 2019 yılında geleneksel kanalın son satış noktalarında faaliyet göstermesini zorlaştırarak münhasırlık elde etmeye çalıştığına dair çok sayıda şüpheli gösterge ortaya çıktı. Ülkemizin her bölgesi.

FRITO LAY Türkiye'de; Cips pazarında Lays, Ruffles, Doritos, Cheetos ve Temizza markalarıyla, şekerleme pazarında ise Rocco markasıyla faaliyet göstermektedir.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir