Şişli Belediyesi'nin “Gezici Şehir Restoranı” hizmete açıldı: 40 liraya 4 çeşit menü – Son Dakika Türkiye Haberleri

Şişli Belediyesi, vatandaşlara sağlıklı, lezzetli ve kullanışlı yemek hizmeti sunan restoranları kentle buluşturmayı hedefliyor. “Tekerlekler üzerinde şehir restoranı” projeyi hayata geçirdi.

Bir kamyon mobil hizmet vermek üzere restorana dönüştürüldü. Şehrin mobil restoranının ilk durağı Darülaceze Caddesi'ndeki Perpa Ticaret Merkezi'nin önü oldu.

YOĞUN İLGİ

Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, vatandaşlardan yoğun ilgi gören kentin seyyar restoranının açılışını yaptı. Mobil restoran önünde sıraya girenlere lokantada yemek servisi yapan Şahan, vatandaşlarla birlikte yemek yedi.

DÖRT SEÇİMLİ MENÜ 40 TL

Hijyenik mutfaklarda uzman şefler tarafından özenle hazırlanan 4 çeşit menü 40 liraya ikram edildi.

Kentin seyyar restoranında ilk günün menüsü “ezogelin çorbası, haşlanmış dana eti, tereyağlı makarna, elma, su” idi.

HAREKET HALİNDE RESTORAN: HER NOKTA DEĞİŞİR

City mobil restoranın belirli aralıklarla Şişli'nin farklı bölgelerine yerleştirilmesiyle dünyanın her yerinden vatandaşlar kendilerine en yakın noktadan bu hizmetten yararlanabilecek.

Şişlililer, şehrin mobil restoranının yeni duraklarını Şişli Belediyesi'nin sosyal medya hesapları ve resmi internet sitesi üzerinden takip edebilecek.

“18 YAŞINDAKİ GENÇE NE ZAMAN İSTEDİĞİNİ SORDUĞUMDA ‘ŞEHİR RESTAURANTI’ DEDİ”

“Gezici Şehir Restoranı”nın açılışına ilişkin açıklama yapan Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, şunları söyledi: “Seçim kampanyası sırasında yaşadığım bir anıyı her zaman anlatırım. Mecidiyeköy Meydanı'nda gençlerle akşam çalışması yaparken 18 yaşında bir gençle sohbet ediyorduk. Kendisine bir belediye başkanından ne istediğini sorduğumda 'Şehir Restoranı' cevabını verdi. Bu şehrin zorlukları, bu ülkenin zorlukları gençleri ve aileleri öyle bir duruma getirdi ki, bir gencin belediye başkanından isteğini bir şehir restoranına kaydırdık. Bir kütüphane istemedi, geleceği için hiçbir şey istemedi. Şehirdeki restoran talep edildi. Yerel yönetimler olarak görevimiz bu zorluklarda bizi güçlendiren, destekleyen politikaları hayata geçirmektir. Önümüzdeki dönemde ilçe belediyeleri olarak politikalarımız ve bu politikaları genişleten vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla çalışmalarımızı Şişli'de yürüteceğiz.” dedi.

“BÜFEDE 150 LİRE, BURADA 40 LİRE”

İbrahim Günay, Kent Lokantası hizmetinin her yerde olmasını istediğini belirterek, şunları söyledi: “Lezzeti çok güzel ve harika. Daha önce iki kez burada bulundum. Büfelerde 150 lira, burada 40 liradan çok memnunuz. Gerçekten iyi. Bu hizmetin her yerde olmasını istiyoruz” dedi.

“BİZ DE DAHA RAHAT YEMEYİ HAK EDİYORUZ”

Kent restoranı için Şişli Belediyesi'ne teşekkür eden Mehmet Cebeci, şunları söyledi: “Şişli Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz. Hayat pahalılığı nedeniyle baş edemiyoruz. Bizi buraya getiren ve buluşturan Şişli Belediyesi'ne bir kez daha teşekkür ediyoruz. “Bizim de daha rahat beslenmeyi hak ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir