Son Dakika: Eski Devlet Bakanı ve Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu – Son Dakika Spor, Türkiye Haberleri

Eski Spor Bakan Yardımcısı ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Yılmazİstanbul Beşiktaş'taki evinde kızı tarafından ölü bulundu.

MEHMET ALİ YILMAZ KİMDİR?

Mehmet Ali Yılmaz, 21 Ekim 1948'de Trabzon ilçesinin Gülderen köyünde doğdu. Annesinin adı Fatma, babasının adı Mehmet'tir. İlkokulu doğduğu köyde okudu. İstanbul'a taşındıktan sonra ortaokulu Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu'nda, liseyi ise Haydar Paşa Lisesi'nde okudu. Lisede okurken 16 yaşında memleketinde evlendiğinde okula ara verdi. Bir yıl ilkokulda yedek öğretmen olarak çalıştı. 1965 yılında İstanbul'a döndü ve liseye devam etti. Karısı kırsalda kaldı. 1971 yılında Köyde doğdu. Annesinin adı Fatma, babasının adı Mehmet'tir. İlkokulu doğduğu köyde okudu. İstanbul'a taşındıktan sonra ortaokulu Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu'nda, liseyi ise Haydar Paşa Lisesi'nde okudu. Lisede okurken 16 yaşında memleketinde evlendiğinde okula ara verdi. Bir yıl ilkokulda yedek öğretmen olarak çalıştı. 1965 yılında İstanbul'a döndü ve liseye devam etti. Karısı kırsalda kaldı. 1971 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü'nde üniversite eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına inşaat mühendisi olarak başladı. Askeri servis; 1 Temmuz – 1 Kasım 1975 tarihleri ​​arasında İzmir Narlıdere Mühendis Yetiştirme Alayı'nda kısa süreli subay olarak görev yaptı. 1973 yılında “TEK-ART” inşaat firmasını kurarak inşaat sektörüne girdi. 10 kez vergi kaydı.

1979 yılında Türkiye İthalat İhracat Bankası'nın (Titibank – Impexbank) sahibi oldu. Bankacılık sektöründe de çalışan Mehmet Ali Yılmaz, 1988 yılında bankayı sattı. 1983-1989 yılları arasında Güneş gazetesinin sahibi olarak matbaa sektörüne girdi.

1996 yılında Antalya Kemer'de Zigana Tatil Köyü'nü açarak turizm sektörüne adım attı.

1991-1995 yılları arasında DYP'nin 19. döneminden itibaren Trabzon Milletvekili oldu. 49. ve 50. dönem hükümetlerinde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

Uydu üzerinden yayın yapan “TVem” kanalı, Trabzon'a yayın yapan Zigana TV ve Zigana FM gibi medya kuruluşlarının da sahibidir.

Mehmet Ali Yılmaz 1964 yılında evlendi. Fatma, Türkay, Serpil, Soner ve Zeynep adında 5 çocukları oldu. Boşanmadı ama 1981'den beri ayrı yaşıyor. Mehmet Ali Yılmaz, 1997'den başlayarak önce 17 yıl Zeynep adında biriyle, ardından 8 yıl şarkıcı Sibel Bilgiç'le yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir