Son dakika | Tansu Çiller'in acı günü: Eski başbakanın eşi Özer Uçuran Çiller hayatını kaybetti

Son haber: Yakın siyasi tarihin en çok konuşulan isimlerinden ve Türkiye'nin 22. başbakanı Tansu Çiller, eşi Özer Uçuran Çiller'i kaybetti.

EVİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Bir süredir diyaliz tedavisi gördüğü söylenen Çiller, kalp krizi geçirdi. 86 yaşındaki Özer Uçuran Çiller, bu sabah kalp krizi geçirerek Yeniköy'deki evinde hayatını kaybetti.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN TAZİYE MESAJI

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan Çiller için taziye mesajı yayınlayarak şunları söyledi:

“Başbakanımız Prof. Dr. Tansu Çiller'in değerli eşi Özer Uçuran Çiller'in vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Başbakanımıza, çocuklarına ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah merhumun üzerine olsun.”

ÖZER UCURAN ÇİLLER KİMDİR?

1937 doğumlu mühendis ve iş adamı Özer Uçuran Çiller, 1963 yılında Türkiye'nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller ile evlenerek “Çiller” soyadını aldı.

Bu evlilikten Çiller çiftinin Mert ve Berk adında iki oğlu oldu.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hava cehennem gibi sıcak... Termometreler 52,9 dereceyi gösteriyor!  43 kişi hayatını kaybetti...Hava cehennem gibi sıcak… Termometreler 52,9 dereceyi gösteriyor! 43 kişi hayatını kaybetti…
14 yıldır kafatasındaki iğne parçacıklarıyla yaşıyor!14 yıldır kafatasındaki iğne parçacıklarıyla yaşıyor!
Üç haftadan uzun süren öksürüğe dikkat!  Tehlikeli bir hastalığın işareti olabilirÜç haftadan uzun süren öksürüğe dikkat! Tehlikeli bir hastalığın işareti olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir