TEV, Türk Müziğinin Unutulmaz İsimlerini Ustaları Anma Konseriyle Anıyor – KÜLTÜR SANAT

Eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla 56 yıldır gençlerin eğitim hayatına dokunan Türk Eğitim Vakfı (TEV); “Ustaları Anma Konseri” düzenleniyor: 18 Nisan Perşembe günü saat 19.30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde gerçekleştirilecek ücretsiz konsere eğitime destek vermek isteyen herkes katılabilecek.

Türk müziğinin eşsiz ustaları olarak anılan TEV Bağışçıları; Ferdi Özbeğen, Zeki Müren ve Safiye Ayla'nın anılacağı konserde; Sahneye Türk sanat müziği vokal sanatçısı Füsun Batum, TRT İstanbul radyo yapımcısı ve Türk sanat müziği vokal sanatçısı Murat Seçkin ve Türk sanat müziği vokal sanatçısı Vedat Çetinkaya gibi isimler sahne alacak. Gecede toplanan bağışların tamamı Kadıköy'de yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmayı amaçlayan Okutan Kadıköy Burs Fonu'na aktarılacak.

1967 yılında Türk aydınlarının katkılarıyla kurulan, başarılı ve dezavantajlı öğrencilere eğitim desteği sağlayan Türk Eğitim Vakfı (TEV); Kendini eğitime adamış, Türk sanat müziğinin kıymetli isimlerini anmaya ve kalbimizde yaşatmaya devam etmektedir. TEV'in Anadolu yakasındaki bağışçılarla ilişkiler müdürlüğü Vakfın değerli bağışçıları ve Türk müziğinin eşsiz isimleri, Ustaları Anma Konseri'ne katılacak. Ferdi Özbeğen, Zeki Müren ve Safiye Ayla Anısı sanatla anılacak.

18 Nisan Perşembe saat 19.30'da Kadıköy'deki düğün ofisinde Düzenlenecek konserde Türk sanat müziği vokal sanatçısı Füsun Batum, TRT İstanbul radyo yapımcısı ve Türk sanat müziği vokal sanatçısı Murat Seçkin ve Türk sanat müziği vokal sanatçısı Vedat Çetinkaya, Türk müziği mirasını yaşatacak.

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy İlçe Başkanları, Kadıköy Belediyesi gönüllüleri ve Kadıköy sakinlerinin desteğiyle hayata geçirilen Kadıköy Okuyucu Projesi, Kadıköy'de ikamet eden ve maddi nedenlerden eğitimini sürdürmekte zorluk çeken üniversite öğrencilerine burs desteği sağlanmasını amaçlıyor..

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir