Belçika Başbakanı Alexander De Croo istifa kararı aldı: 'Kaybettiğimizi itiraf etmeliyim'

Belçika'da yapılan genel seçimlerin ilk sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Ülkenin federal meclisi ve bölgesel parlamentoları için oylamanın tamamlanmasının ardından sayım başladı.

AĞIR BİR YENİLGİ YAŞADI

İlk sonuçlara göre ağır bir yenilgiye uğrayan Başbakan Alexander De Croo, yaptığı açıklamada istifasını duyurdu. Partisinin seçimi kaybettiğini kabul ettiğini belirten De Croo, “Bu gece çok duygusal bir akşam. Kaybettiğimizi kabul etmeliyim. Yarın istifamı sunacağım.”

Genel seçim sonuçlarına göre ülkede sol partilerin oy oranı düşerken, Flaman'da sağ ve aşırı sağ partiler önde gidiyor. Başbakan De Croo'nun partisinin federal hükümete veya Flaman sektöründeki gelecekteki hükümetlere katılması beklenmiyor. (İHA)

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kapıyı açınca onu vurup öldürdüler!  Apartmanda kar maskesi takan saldırganların dehşetiKapıyı açınca onu vurup öldürdüler! Apartmanda kar maskesi takan saldırganların dehşeti
hakkında dikkat çeken yazı Soylu'dan “Gazze”yle ilgili dikkat çeken paylaşım
Ankara Valiliği'nden suçlamalara ilişkin açıklama Ankara Valiliği'nden “Köpeklerin Hastalık Taşıdığı” İddialarına İlişkin Açıklama! 'Kim getirdiyse tutuklandı, hayvanlar karantinada'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir