Özgür Özel'den “Türkiye tarihi sandıkta yazılmadı” diyen Devlet Bahçeli'ye sert tepkisi: “Cehalet demeye cesaret edemiyorum…” – Son Dakika Siyaset Haberleri

CHP lideri Özgür Özel, Manisa'da Ramazan Bayramı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün yayınladığı bayram mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti sandıkta kurulmadı. Türk tarihi sandıkta yazılmadı. Herkes aklı başına gelsin” sözlerine yanıt verdi.

“Cehalet diyemem…”

Özel şunları söyledi:

“İtiraf etmek isterim ki bu ülke sandıkla kurulmadı demek dil sürçmesidir, cehalettir. Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa bu ülke kurulmuştur. Daha kurtuluşundan önce vakfını ve milli iradesini ön planda tutan bir liderin kurtardığı bir ülkenin, sandıkta demokrasiyle kurulmadığını söylemek saçmalıktır.Bahçeli'nin Sözleri Öğretmeye gerek yok, 23 Nisan 1920'de bu ülke ilk kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ilk meclis üyelerinin kıldığı Cuma namazı sonrası dualarla açıldı ve ardından alınan ilk karar sınav kurulu belgesi oldu. bu dünyada tek başına vatanını bulanlar… Başkanı olduğum bu parti savaş meydanlarında kurulmuş, bu ülke savaş meydanlarında kurtarılmış ve bu savaşın komutanı Büyük Türk Millet Meclisi idi. Başkomutanlık görevini üçer aylık dönemler halinde Atatürk'e devretti ve üçer aylık dönemler halinde oy kullandı. Bu ülke sandıkla kurulmadı deyip, çözümü sandık dışında göstermek muhtemelen her önüne gelene darbeci diyenlerin nedenidir – bayram uğruna affedelim diye şoför dilidir.

“FİKRİNİZİ ALIN…”

Millet devleti kurar, geliştirir, anayasasını değiştirir, millet ne derse o olur. Son seçimlerde milleti devletle karşı karşıya getirenlerin, devletin, televizyonun ve Anadolu Ajansı'nın kamu görevlilerini bir siyasi partinin emrine vererek milletin karşısına çıkaranların bundan ders alması gerekir. Ne zaman milletle devlet karşı karşıya gelse, 1983 yılında orduyu seçeceğim diyenlerin arasından Özal seçildi; 15 Temmuz ve bu seçim gibi devletin bazı unsurlarını milletin aleyhine çevirdiğiniz her defasında, milleti milletin aleyhine çevirdiğiniz her defasında millet kimseyi dinlemiyor. Halkın dilekleri gerçek olur ve devlet yeni şekline kavuşur. Bize her türlü tavsiyeyi verenlere şunu söylüyoruz: Aklınız başına gelsin, desteklediğiniz hükümetle birlikte, o hükümetin geçen yıl millet tarafından atandığını unutmadan, bu milletin dertlerine çare olun. Bu ülke sizden kavga değil icraat bekliyor.

İYİ PARTİ'DE KONGRE DAVASI

Sayın Akşener bu ülkeye önemli hizmetlerde bulunmuş değerli bir siyasetçidir. İyi Parti gibi yeni bir genç partiyle Türk siyasetinde önemli bir araştırmaya imza attı. Geçmişte müttefik olduğumuz bu Cumhuriyet Meydanı'nda ortak gösteriler düzenlediğimiz günlerimiz oldu. Elbette bütün siyasi partilerin iç işleri kendi işidir, liderlerin kararları onların kararlarıdır. İyi şanlar. Aramızda siyasi tartışmalar oldu, kendisine yönelik eleştiriler de oldu, ben de teşekkür ettim, bugün benim lehime bir nokta varsa aferin dedim.

“BİRİNCİ TARAF OLMANIN SORUMLULUĞUYLA ERDOĞAN'I DA ARAYACAĞIM”

Bugün Erdoğan'dan başlayarak tüm siyasi partilerin liderlerine çağrıda bulunacağım. “Tüm siyasi parti liderlerini birinci taraf olma sorumluluğuna çağıracağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir