Trabzon'dan heyecanlı maç için yeni açıklama!Trabzonspor

Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk, 17 Mart Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrasında çıkan olaylarda bazı sarı-lacivertli futbolcuların Bordo taraftarlarını dövdüğü iddiasıyla savcılığa sunulan suç duyurularına ilişkin yazılı açıklamalarda bulundu. .

Ertürk, yaptığı açıklamada, şikayet taleplerinin 35 gün boyunca Trabzon Başsavcılığı tarafından işleme alınmadığını belirterek, şunları söyledi: “Fenerbahçe maçının bitiminden sonra bazı F.Bahçeli oyuncular ve misafirler tarafından dövülen taraftarlarımız tarafından yapılan şikayetler. Trabzon Başsavcılığı tarafından 35 gün boyunca inceleme yapılmadığı gibi, 3 Nisan 2024 tarihinde Trabzon Başsavcılığı'na resmi internet sitemizden yapılan açıklamalara da herhangi bir yanıt verilmediği gibi, taraftarlarımızın yaptığı şikâyetler de henüz işleme alınmamıştır. Dosyada şüpheli sayılması gereken bazı Fenerbahçeli futbolcular ve Fenerbahçe Spor Kulübü konukları hakkında şu ana kadar herhangi bir işlem yapılmaması, her iki akılda da vicdaniden çok hukuki soru işaretleri uyandırdı. Şu ana kadar sesimizin yükselmemesi devletimizin kurumlarına saygının göstergesidir” dedi.

Trabzon Savcılığı ve Adalet Bakanlığı'na sorular soran Ertürk, ifadelerinde şu ifadelere yer verdi:

“Buradan Trabzon Başsavcılığına ve Adalet Bakanlığına tekrar sormak istiyoruz; Trabzon Başsavcılığı 35 gün süren şikâyet dosyalarının sürecini neden başlatmadı? Trabzon Başsavcılığı bu davaya ne zaman başlayacak? Gelecekte yabancı oyuncular, özellikle de suçlananlar yargılamaya dahil olmadan ülkeyi terk ederlerse, oluşacak maddi/manevi zararın sorumluluğunu kim üstlenecek? Gecikmiş adaletin adalet olmadığını önemle hatırlatıyor ve hiçbir hukuki işleme tabi tutulmadan ülkemizde başıboş dolaşan futbolcu ve kulüp misafirlerinin bir an önce adalet önünde hesap vermeleri çağrımızı yineliyoruz.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
''Hepinize teşekkür ederim''''Hepinize teşekkür ederim''
“Erken seçim yapmanın herhangi bir avantajı varsa, bu fırsat kaçırılmıştır.”
Real Madrid-Barcelona maçı tekrar oynanabilir...Real Madrid-Barcelona maçı tekrar oynanabilir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir