Vincenzo Montella'dan Arda Güler'in sözleri: Oynayacağı rolü açıkladı! – En güncel spor haberleri

Milli teknik direktör Vincenzo Montella'nın Polonya maçı öncesi yaptığı açıklamalar.

Montella, A Milli Takım ile maça çıkmayacağını söyledi. “Polonya ve Gürcistan benzer oynuyorlar ama çok da benzemiyorlar. 5 oyuncuyla oynuyorlar gibi görünüyor ama her zaman 5 oyuncuyla oynadıklarını görmüyoruz. Buradaki oyuncuların hepsi oynayabilecek seviyede. Birkaç oyuncuyu gönderdik. Artık sadece 11 oyuncuyla oynayabileceğiniz bir oyun yok. 8 gün kala bazı oyuncularımızın dinlenmeye ihtiyacı var. Yarın karışık bir takım olacak ama başka seçeneğimiz yok.” dedi.

ARDA'NIN OYNAYACAĞI ROLÜ

Arda Güler'in oynayacağı rol hakkında konuşan Montella, şunları söyledi: “Arda Güler her iki rolü de oynayabilen bir oyuncu. Son dönemde genelde sağ kanatta oynuyor. Oyun sistemimiz gereği kanat oyuncularımızın çok geriye gitmesini istemiyoruz ve rotasyon da yapmıyoruz. Bu rolü rahatlıkla oynayabileceğini düşünüyorum. Tüm maçlar zordur, oyuncularınızı iyi tanımalısınız. “Elimizden gelenin en iyisini yapmak ve en iyi şekilde sahaya çıkmak istiyoruz.” dedi.

Takımda sakatlanan oyuncularla ilgili konuşan Montella, şunları söyledi: “Ciddi bir sakatlığımız yok. Başta Zeki ve Ferdi olmak üzere oyuncularımızı makul sınırlar içerisinde riske atmamak gerektiğini düşünüyorum.” Sözlerini söyledi.

“ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEĞİZ!”

İtalyan teknik adam, turnuvaya iyi hazırlandıklarını söyledi. “Genellikle geçmişe değil bugüne ve geleceğe bakıyorum. Büyük bir konsantrasyonla hazırlandık. Birlikte vakit geçirerek bir aile olduk ve bu duyguyu sahaya yansıtacağız. Ülkemizi bununla temsil etmeliyiz. Sorumluluk ve bilinçle şampiyonaya bu zihniyetle hazırlandık.” dedi.

ÇIKACAK OYUNCULARIN TEPKİLERİ

Milli takım adayları listesinden çıkarılan oyuncularla ilgili konuşan Montella, şunları söyledi: “Giden oyuncuları seçerken çok zorlandım. Antrenörlerin bazı kararlar vermesi gerekiyor. Biz bu kararları istatistiklere bakarak vermiyoruz, o yüzden antrenörün burada işi yok. Takımınıza geleceğe yönelik bir oyuncu eklediğinizde Bazı dengeleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Genç oyuncuları kadroya dahil ettiğimizde bu denge önemli mi? Sosyal medyada Grealish, Sterling ve Rashford gibi oyuncularımızın paylaşımlarını gördüm. 'İngiltere. İstatistiklere baksanız İtalya'da da bu isimler yer alırdı. Sözlerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir